افزایش فروش

|

مشتری یابی

مشتری یابی را جدی بگیرید

قطعا کار با مشتریان سابق راحتتر از مشتریان جدید است. چرا که جذب یک مشتری مشکلات و سختی های خود را دارد.اما با تمام این مشکلات موسسات تجاری همواره در تلاشند تا مشتریان جدید به صورت مداوم داشته باشند. اگر شما هم در کارتان به مشتریان جدید نیاز دارید باید همواره در تلاش باشید.

خیلی از فروشندگان این موضوع را جدی نمیدانند اما من به شما توصیه میکنم که مشتریان جدید را جدی بگیرید و نگذارید کافی نبودن مشتریانتان به مشکلی بزرگ تبدیل شود.

هر هفته قسمتی از زمانتان را به این بخش اختصاص دهید و نگذارید فشار کاری باعث شود از آن چشم پوشی کنید. مطمئن باشید نتیجه خوبی خواهید گرفت.

در این مقاله سعی داریم چند روش از راه های جذب مشتری های جدید را معرفی کنیم.

  1. زنجیره ای بی پایان

در این راه شما از یک مشتری به مشتری دیگر میرسید. یعنی زمانی که شما با یک مشتری مواجه شدید که از خدماتتان استفاده کرده و راضی است میتوانید تقاضا کنید که شما را به دیگران معرفی کند.

  1. مراکز نفوذ

در این روش شما از افراد و سازمان ها ی معتبر استفاده میکنید تا با تعداد بیشتری از مشتریان رو به رو شوید. همواره در تلاش باشید تا با این سازمان ها در ارتباط باشید.

  1. تماس های اتفاقی

ممکن است خیلی از برخورد های تصادفی شمامنجر به یکئ معامله شود پس این تماس های اتفاقی را جدی بگیرید و از هر شرایطی برای مشتری یابی استفاده کنید. حتی این تماس ها ممکن است در برخورد با فردی در اتوبوس باشد.

  1. فعالیت های فوق برنامه

زمان هابیی که برای تفریح استفاده میکنید هم گاهی میتواند در فروش شما تاثیر بگذارد. شنیده ام که در زمین گلف تعداد زیادی از معاملات انجام میشود.

مشتری یابی

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید