افزایش فروش

|

مشتری یابی

ایستاده با مشتریانتان صحبت کنید

خیلی عجیب است ولی واقعا تاثیر گذار است. خیلی از کنفرانس هایی که برگذار کردم تجربه های متفاوتی داشته ام متوجه شدم ایستاده صحبت کردن از حالتنشسته خیلی راحت تر است.

حتی خیلی ها را میشناسم که زمان صحبت با تلفن ترجیح میدهند راه بروند و این بهشان اعتماد به نفس بیشتری میدهد. توصیه من به شما این است که حتی در تماس های تلفنیتان بایستید.

دروغگو نباشید

اصولا در رابطه کارمندان با مدیران باید صداقت وجود داشته باشد. اگر غیر از این باشد کارمندان اخراج میشوند. اما خارج از این رابطه ما در برخورد با مشتریان تا جایی که ممکن است باید صادق باشیم. در زیر چند مثال بارز از دروغ هایی را میگویم که طمئنیم مشتریان متوجه آنها میشوند.

-فقط 10 دقیقه وقت شما را میگیرم . از دید مشتریان این جمله دروغ واضحی است.چرا که برای یک فروشنده 10 دقیقه فقط بخش تعارفات صخبتشرا شامل میشود .

- فقط امروز این پیشنهاد را به شما میدهم. مشتریان میفهمندکه شما هر روز این جمله را به همه گویید.

خیلی از این جملات هستند که اگر به آنها فکر کنید متوجه میشوید روزانه به خیلی از مشتریانتان میگویید.واقعیت این است که شما نمیتوانید مشتریانتان را گول بزنید.

وقت ملاقات

ممکن است خیلی از افرادی که شما با انها برخورد دارید نیاز به تعیین وقت ملاقات برای صحبتبا آنها نداشته باشید.ولی در نظر داشته باشید که ممکن است خیلی از افراد هم بدون هماهنگی با شما ملاقات نکنند.

حتما دلیلی برای قرار ملاقات حضوری داشته باشید و در هر جلسه سعی کنید صحبت کنید و نخواهید چیزی را تحمیل کنید.

فروش مشتری یابی

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید