افزایش فروش

|

اولین تاثیرات

تاثیر اولین برخورد ها

همه ما با برخورد با دیگران در 5 ثانیه اول قضاوتشان میکنیم. دیگران نیز به همین سرعت مارا قضاوت میکنند.این دلیل خوبیست تا ما نگذاریم این تاثیرات منفی و مثبت در کسب و کار ما تاثیر بگذارد. ما اینکار را نمیکنیم تا کسی را گول بزنیم ، فقط میخواهیم تاثیر بهتری در ملاقات هایمان داشته باشیم.

علاوه بر ظاهر و خوشرویی رعایت ادب نیز در این تاثیر کمک میکند. مثلا تا تعارف نکردند ننشینید یا سیگار نکشید و خیلی از این موارد که روی خود ما در برخورد با افراد تاثیر گذار است.

ظاهری آراسته داشته باشید

در هر کار باید ظاهری مناسبی داشته باشید و این بسته به نوع کار شما و محل زندگیتان متفاوت است. اما در تمام شرایط مرتب و منظم بودن مهم و ضروری است.

البته در اصل شما باید برای مشتریان خود ظاهری سودمند و مقتدر داشته باشید و مشتری در ظاهر شما این توانایی را ببیند و به شما اعتماد کند. اگر ظاهری مرتب داشته باشید اما صحبت هایتان طبقه بندی و منظم نباشد یا پرونده ها و مدارکی ناقص داشته باشید تاثیر منفی از شما به جا میماند.

بسته به محیطی که میروید ممکن است لباس مناسبی لازم داشته باشید و فراموش نکنید مثلا اگر قرار است از یک زمین کشاورزی بازدید کنید با خودتان لباس یکسره ببرید.

در ظاهر خود بیش از حد از تجملات استفاده نکنید . گاها میتواند تاثیر منفی داشته باشد. نهایتا ظاهری حرفه ای داشته باشید نه قیمتی!

تاثیر بر مشتری اولین برخورد

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید