افزایش فروش

|

ارائه بخش سوم

درباره مزایا صحبت کنید

خریداران اصولا چیزی را برای خودشان نمیخرند برای مزایای استفاده از آن میخرند. مثلا دستگاه تصویه هوا را برای تصفیه هوای داخل منزلشان میخرند نه برای اینکه فقط خریده باشند.

خرید میکنند تا نیازی را براورده سازند. همواره خریدارانی وجود دارند که از خصوصیات یک محصول حرف میزنند اما از مزایای آن نمیگویند و فروشنده با خود میگوید خوب به من چه؟!

شما باید بتوانید مزایای یک کالا را به شکلی بیان کنید که آن کالا به دید خریدار جذاب بیاید. البته خیلی هم سخت نیست اما همه فروشندگان عادت به توصیف ویژگی ها دارند. این کار نیاز به تمرین دارد و شما باید در ابتدا فرق بین خصوصیات یک کالا با مزایای آن را متوجه شوید.

به مثال من توجه کنید. اگر شما فروشنده یک تلفن همراه باشید با گفتن اینکه توان پردازنده این سیستم چقدر است ممکن است پاسخ به من چه از خریدار دریافت کنید. چرا که خیلی از خریداران نه تنها معنی این جملات را نمیفهمند بلکه نگران خواهند شد که حتما برای این ویژگی هزینه ی بالایی در نظر گرفته شده.

میتوان به جای این کار درمورد توانایی و قدرت تلفن در برابر ضربه یا توانایی آن در برابر حجم بالای برنامه ها را توضیح دهید. یا اگر میبینید قیمت کالا برای خریدار مهم است این مزایا را از هزینه شروع کنید.

در کل میخواهم به این نتیجه برسید که اگر میخواهید محصولی را بفروشید بدانید با افراد متفاوتی سر و کار دارید که هر کدام یک نوع برخورد را میپسندند و یک عقیده دارند و شما بعنوان یک فروشنده ابتدا باید خریدار را بشناسید و با توجه به نیاز او از مزایای کالا صحبت نمایید.

فروش_محصول افزایش_فروش

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید