افزایش فروش

|

تشخیص نیاز ها

مشتریان چه میخواهند

گاهی فروشندگان انتظار دارند تا خریدار برای حمایت از آنان خرید کنند ولی واقعیت اینطور نیست خریدار زمانی به سمت شما می آید که مطمئن باشد شما برای او منفعتی دارید. و شما باید رفتاری داشته باشید که خریداران فکر کنند که شخص مهم معامله هستند.

دومین مسئله ای که فروشندگان به آن اهمیت میدهند این است که دوست دارند فروشندگان متوجه نیازهای آنها باشند و ان را با جزئیات بدانند. همانطور که قبلا هم گفتیم فروش نوعی کمک به مردم برای خرید است و خریداران دقیقا همین را میخواهند.

روش های تشخیص نیاز

این خیلی مهم است که شما چگونه نیاز یک مشتری را از او بپرسید و خریداران دوست ندارند که برای یک خرید تحت بازجویی طولانی مدت قرار گیرند. از طرفی هم شما باید جواب کافی بگیرید تا بتوانید به آنها کمک کنید.

میگوییم این موضوع مهم است چون شما را از رقبا متمایز میکند و هر فروشنده که بتواند بهتر از دیگران خریدار را درک کند موفق تر است. به نکات زیر در طرح پرسش هایتان دقت کنید:

- سوالات واضح و درست بپرسید.

- سوالاتی با جواب های کوتاه نپرسید. سوالاتی بپرسید که خریدار نیاز به توضیح داشته باشد. در سوال های بلی و خیر ممکن است ابهاماتی به وجود بیاید. از سوالات بلی یا نه میتوانید برای کسب اطلاعات در مورد جزئیات استفاده کنید.

این بخش را جدی بگیرید چون درک دقیق نیازهای مشتری به خود شما در فرایند فروش کمک میکند.

افزایش_فروش نیاز_مشتری

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید