افزایش فروش

|

افزایش و کاهش قیمت ها

مشکل نوسانات قیمت

امروزه قیمت خیلی از کالاها در حال تغییر است و این تغییرات ممکن است در جهت ارزانتر شدن یا گران باشد و این تغییرات ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود آورد.

برای مثال زمانی که یک فروشگاه یا یک تولید کننده قیمت محصولی را کاهش میدهد در ذهن عموم مردم (چرا؟) های متفاوتی به وجود می آید و گاها ممکن است نظرات منفی بسیاری را در پی داشته باشد که به طور مثال چند نمونه از واکنش ها را برای شما بازگو میکنم:

* جایگزین : این ذهنیت که یک محصول قدیمی شده است و محصولی جدید جایگزین آن شده پس شما قیمت ها را کاهش داده اید تا محصول قدیمیتان را بفروشید. در این وضعیت شما باید کیفیت محصول را تضمین کنید تا به شما اعتماد کنند.

* مشکل : مشتریان فکر میکنند که مشکلی برای شرکت یا کارخانه شما پیش آمده که معمولا مشکل را مشکلی مالی میدانند و شما برای تامین هزینه هایتان مجبورید قیمت ها را کاهش دهید. در این وضعیت شما نباید بگذارید مشتریان تصور بدی از شما داشته باشند و از برنامه های بلند مدت و از سرمایه گذاری هایتان برای آنها توضیح دهید.

* کیفیت پایین: مشتریان تصور میکنند کیفیت کالای ارائه شده از سایر کالاهای ارائه شده توسط شرکت شما پایین تر است. شما باید درباره کیفیت و مزایا ی کالا به آنها اطلاعات بدهید

* صرفه جویی بیشتر: ممکن است فکر کنند کاهش قیمت ها در کالاهای شما ممکن است بیشتر شود و این اصلا وب نیست پس سعی کنید از کوتاه بودن زمان این کاهش قیمت آنها را مطلع سازید.

در مقاله آینده از افزایش قیمت ها صحبت میکنیم.

کاهش_قیمت فروش_بالا افزایش_قیمت

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید