افزایش فروش

|

برنامه ریزی و آمادگی

لوازمی که فکر میکنید هنگام فروش به شما کمک میکند را همراه داشته باشید.

ممکن است شما در ذهنتان هزاران مورد برای گفتن و راهنمایی مشتری وجود داشته باشد و فکر کنید که هیچ چیز را فراموش نمیکنید اما فروشندگان حرفه ای برای انکه ذهن خود را مرتب سازی کنند و اعداد و ارقام را فراموش نکنند از وسایل کمکی استفاده می کنند.

وسایل کمکی شما مثلا میتواند نمودارها و اعداد و ارقام مربوط به فروشتان یا مقرون به صرفه بودن کالای شما باشد. و یا بروشور ها ، جدول قیمت ها و... .این کار برای تقویت استدلال شما در مشتریتان بسیار موثر است. سعی کنید در هر ملاقات یا جلسه کاریتان یک پوشه با اسناد و مدارک همراه خود داشته باشید و منظم از آنها استفاده کنید.

دو نفر بهتر از یک نفر میتوانند تصمیم بگیرند.

ماهیت فروش کاری انفرادی است اما شما میتوانید در کار خود از دیگران کمک بگیرید و کار را تقسیم کنید.ممکن است شما با صحبت و مشورت با دیگران سریعتر و آسان تر به نتیجه برسید. هرچه در فروش خلاقتر باشید نتیجه بهتری خواهید گرفت .

کسب و کارتان را بشناسید.

شما باید تمام جزئیات ، اطلاعات فنی ، پیشرفت ها و هر نکته ضروری از کارتان را بشناسید. این کار به شما کمک میکند تا خریداران بیشتر به شما اعتماد کنند.برای این کار میتوانید مقالات مربوط به کارتان ، اخبار و هر چیزی که علم شما را نسبت به کارتان افزایش میدهد را مطالعه فرمایید.سعی کنید هر روز حرفه ای تر شوید. خریداران فروشندگان حرفه ای را دوست دارند.

محصولی که میفروشید را بشناسید.

بله شما در مورد کالایی که ارائه میدهید هم باید اطلاعات کافی داشته باشید. یعنی هنگامی که خریدار سوالی در مورد کالا از شما دارد باید قادر به پاسخگویی باشید.

این نکته خیلی مهمی است که شما اطلاعات کاملی از کالا یا خدماتی که ارائه میدهید داشته باشید. لازم است که بدانید چه چیزی را ارائه میدهید و چرا و چگونه این چنین است.تا زمانی که اطلاعات کافی نداشته باشید آسب پذیر هستید. بنابراین کاتالوگ ها ، بروشور ها و... را حتما از پیش مطالعه کنید و به این کار ادامه دهید تا همیشه به روز باشید.

در آخر این فصل از آموزش توصیه میکنم قبل از هر تماس، جلسه یا برخورد با مشتری صحبت های لازمه را نوشته و تمرین کنید . در فصل بعد در مورد مشتری یابی صحبت میکنیم.

فروش برنامه_ریزی

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید