سفر

|

چمدان برای سفر

چه وسایلی برای سفر لازم دارم؟ چیزی جا نگذاشته باشم ! این همه وسیله را چگونه در چمدان جا بدهم؟ آیا همه این وسایل را احتیاج خواهم داشت؟ بهترین روش چیدن یک چمدان چیست؟ این ها همه سوالاتیست که دقیقا صبح رفتن به مسافرت برایما پیش می آید و باعث میشود تمام مسافرت را با استرس بگذرانیم که نکند چیزی را فراموش کرده اید. پس برای اینکه مسافرتی با آرامش و خیال راحت داشته باشید حتما این مقالات را مطالعه بفرمایید.

تهیه لیست

لیست تهیه کنید

لیستی از وسایلی که فکر میکنید برای مسافرت لازم دارید تهیه کنید. خودتان میدانید که نباید این کار را در روز مسافرت انجام دهید. شما میتوانید از لیست تهیه شده در مسافرت های بعدی هم استفاده کنید اما اگر بار اولتان است یک روز قبل از جمع کردن وسایلتان آن را تهیه کنید تا در آرامش خاطر به آنها فکر کنید و یادداشتشان کنید.

مثلا پاسپورت/ ویزا (برای مسافرت های خارج از کشور) ، بلیط (هواپیما یا قطار یا هر وسیله نقیه ای که قرار است با آن سفر کنید) ، برنامه سفر(نقشه ، مسیر ها و محل اقامتتان) ، پول نقد و کارت های اعتباریتان ،تلفن همراه ، شارژر تلفن همراه (پاور بانک) ، دارو ها و جعبه کمک های اولیه و...

وسایل بهداشتی مثل صابون و شامپو ، سشوار و برس (هر چیزی که برای درستن کردن موهایتان نیاز دارید مثل کش ، کلیپس سنجاق) ، تیغ اصلاح ، وسایل آرایشی و پاک کننده ها ، مسواک و خمیر دندان، کرم مرطوب کننده ، عینک های طبی و آفتابیو...

لباس هایی که لیست میکنید هم با توجه به فصل و منطقه ای که به آن سفر میکنید متفاوت است. شما میتوانید به لیست بالا مواردی را اضافه و یا کم کنید.

لیستی که تهیه میکنید نه تنها در رفتن به مسافرت شما را کمک خواهد کرد بلکه کمک میکند تا شما زمان برگشت چیزی را فراموش نکنید با خودتان برگردانید. علاوه بر آن شما لیستی از کارهایی که قبل از خروج از منزل را لازم خواید داشت. چرا که دوست نداریم وسط راه به یاد بیاوریم که فلکه گاز را نبستیم یا همستر را به همسایه نسپردیم. پس قبل از رفتن تمام مسائل را به شکل شفافی یادداشت کنید تا چیزی از یادتان نرود.

درها را قفل کنم، به گلدان ها آب بدهم ، دوربین های امنیتی را بررسی کنم، فلکه آب و گاز را ببندم و...

چمدان های سفر

کیف و چمدان مناسبی انتخاب کنید

شما باید بسته به نیازتان و وسایلی که میخواهید برای سفر همراهتان ببرید کیفی مناسب انتخاب کنید. موارد زیر به شما کمک خواهد کرد که انتخابی مناسب تر داشته باشید.

اگر با هواپیما سفر میکنید کیفی متناسب با اندازه های اعلام شده انتخاب کنید. اگر لباس های زمستانی به همراه خود میبرید از چمدان یا کیف های بزرگتر استفاده کنید. اگر مسافت طولانیی در سفر هستید از کیف های کوچکتر استفاده کنید که حمل آن راحت تر است.

کیف هایی محکم و با کیفیت را انتخاب کنید که حمل و نقل راحتی دارد. کیف هایی که جزئیات زیادی دارند و برای دسته بندی کردن و مدیریت بهتر وسایل به شما کمک میکنند. جیب مدارک به شما کمک میکند تا مدارک مورد نیازتان در دسترس تر از سایر وسایلتان باشد.

انتخاب لباس

انتخاب لباس ها

اکثر ما 80 درصد از لباس هایی که همراهمان میبریم را استفاده نمیکنیم. پس قبل از اینکه لباس ها را داخل چمدان بچیند یک بار آنها را با دقت بررسی کنید و نصف آنها را به کمدتان برگردانید. البته بسته به طول مسافرت تعداد لباس هایتان متغیر خواهد بود.

لباس هایی از یک خانواده رنگی انتخاب کنید تا برای ست کردنشان مشکلی نداشته باشید.

چیدن لباس در چمدان

چیدمان

برای چیدن لباس ها در چمدان نظر هلای متفاوتی وجود دارد. بعضی ها معتقدند لباس ها باید رول شوند بعضی ها معتقدند با کیسه های وکیوم آنها را فشرده سازی کنید. اما من به شما پیشنهاد میکنم از ترکیب تمام این روش ها استفاده کنید. لباس هاسی پشمی پر حجم را وکیوم کنید تا هوای مابین پوشال ها و حجم اضافیی که گرفته است را به حد اقل برسانید. از نظر من نه تنها در چمدان هایتان بلکه در تمام کشو ها و کمد هایتان از جعبه ها یا مکعب های پارچه ای برای طبقه بندی استفاده کنید.

لباس های زیر را در یک جعبه، جوراب ها در یک جعبه و... با این کار شما لوازمتان را راحت تر پیدا میکنید و لازم نیست تمام چمدان را برای پیدا کردن چیزی زیر و رو کنید.

سعی کنید هیچ فضای خالیی جا نماند چرا که هر سانتی متر آن برایمان مهم است.

لوازم_سفر مسافرت

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید