سلامت مو

|

انواع مو

نوع موهای من چیست؟ اصلا چرا موها فر میشوند؟ علت فر بودن مو به شکل طبیعی چیست؟

در ابتدا بیایید در مورد خواص شیمیایی پشت فر های موهای فرفریتان صحبت کنیم. شما در زمان متولد شدن یا موهایی ذاتا صاف (موج دار) دارید یا موهای فرفری.

میزان فر بود ، موج دار بودن و یا نبودن آن به تعداد پیوند های دی سولفید بین پروتئین های مو که در ساقه مو هست بستگی دارد. هر چه تعداد این پیوند ها بیشتر باشد موهای شما فرتر است.در عوض هر چه کمتر باشد موهای شما صافتر است.مو در وحله اول از کراتین،پروتئین تشکیل شده است که از فولیکول(غده) رشد میکند. کراتین و دیگر پروتئین ها در فولیکل یا غده مو فرموله میشوند.تمام پروتئین ها بخشی از ساقه میشوند و شامل اتم های سولفور هستند. زمانی که 2 اتم سولفور به هم متصل میشوند ، پیوند دی سولفید را میسازند.

اگر دو اتم سولفور موجود در یک پروتئین که در یک فاصله باشند به هم متصل شوند تا پیوند دی سولفید را بسازند پروتئین خم خواهد شد. این دقیقا همان دلیلی است که باعث فر شدن موهایتان میشود.

آندره واکر ، آرایشگر محبوب طیف وسیعی از انواع موها را به وجود آورده است که انواع تبافت موها را دسته بندی کرده است و هر مویی را به 4 دسته با زیر مجموعه هایشان در نظر گرفته است.

این دسته بندی به باور من زمانی که شما میخواهید محصولات مخصوص مراقبت های زیبایی را بخرید بسیار مفید است چرا که لازم است شما بافت موی خود را بشناسید. باید بدانید که این سیستم محدودیت های خود را دارد. اول از همه اینکه بیشتر دختران یا خانوم هایی که موهای فر دارند حد اقل دو نوع مختلف از بافت مو را بر روی سرشان دارند. این دسته بندی این تنوع را نشان نمیدهد. علاوه بر آن زیر مجموعه های این دسته بندی بسیار متفاوت هستند که میتوان به تمام شاخه های دسته بندی موهای فر اضافه کرد و میتوان آنها را A،B و Cدسته کرد.

با این حال به عقیده من در حال حاظر یکی از تکمیل ترین دسته بندی ها میباشد.

نوع اول:

موی صاف

موهای صاف

در این نوع دسته از موها هیچ بافت خاصی وجود ندارد و فقط یک مسیر مستقیم از ریشه تا نوک مو میرود.موهای لخت بسیار نرم و صاف هستند. با توجه به بسته بودن کوتیکول های مو(خارجی ترین لایه مو) مو بسیار انعطاف پذیر است حتی با طراحی موی مکرر. تمایل به چرب شدن دارد.

موهای صاف A1

این نوع از مو بیشترین درخشندگی و انعطاف پذیری را دارد.به سختی اسیب میبیند و علاوه بر آن فر کردن آن غیر ممکن است .به دلیل اینکه که سبوم ( روغن طبیعی تولید شده از غدده چربی روی پوست سر) به آرامی کار خود را انجام میدهد و از پوست سرحرکت میکند تا به انتهای ساقه برسد و به دلیل اینکه در این نوع از مو هیچ فر یا پیچشی در بافت مو وجود ندارد سریعتر از سایر موها چرب میشود.

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید