تغذیه

|

خواص قهوه

خواص قهوه، ضرر های خوردن قهوه ، تاثیر قهوه برای دیابت ، تاثیر قهوه برای بدن، تاثیر قهوه بر نقرس ، خواص دارویی قهوه مقدار مصرف صحيح قهوه چقدر است ؟موضوعاتی هستند که در این مقاله مورد بررسی قرار میدهیم.

خواص داروئي قهوه

۱) قهوه محرك است و هضم را آسان مي كند

۲) تب بر است مخصوصا تب هاي نوبه اي را برطرف مي كند

۳) به بدن نيروي كاذب مي دهد

۴) سردرد را برطرف مي كند

۵) مسموميت هاي نشاي از مصرف الكل زياد را درمان مي كند

۶) براي برطرف كردن يرقان مفيد است

۷) ادرار آور است

۸) در درمان سرفه اي كه با بلغم همراه باشد موثر است

۹) دردهاي عصبي را درمان مي كند

۱۰) در درمان سياه سرفه مفيد است

۱۱) ضد عفوني كننده است

۱۲) گرد قهوه براي سوختگي ها مفيد است

۱۳) قهوه ضد افسردگي است

۱۴) مقاومت ورزشكاران رازياد مي كند

۱۵) برونشها را باز مي كند براي مبتلايان به بيماري آسم مفيد است

۱۶) براي برطرف كردن تب يونجه مفيد است

۱۷) از كرم خوردگي دندان جلوگيري مي كند

مضرات خوردن قهوه

مضرات قهوه

1 -قهوه فشار خون را بالا مي برد و آنهائيكه فشار خونشان بالاست بايد از نوشيدن قهوه خورددي كنند

۲ - باعث تحريك و ضعيف شدن قلب مي شود

۳ - باعث بيماري قلبي مي شود . تجربه ثابت كرده است كسانيكه قهوه مي نشوند احتمال بيماری قلبي در آنها سه برابر كساني است كه قهوه نمي خورند .

۴-كلسترول خون را افزايش مي دهد

۵-زنان باردار به هيچ وجه نبايد قهوه مصرف كنند زيرا باعث عوارض خطرناك براي كودك مي شود

۶-خوردن قهوه در خانم ها ممكن است باعث كيست در سينه شود

۷-ايجاد سردرد مي كند

۸-قهوه بيخوابي مي آورد

۹-ممكن است باعث حركات غير دري عضلاني شود

۱۰-ايجاد ناراحتي هاي روده اي و معده اي مي كند

۱۱-لرزش و رعشه مي آورد

۱۲-سوء هاضمه مي آورد

۱۳-دربرخي مصرف زياد توليد اسهال مي كند

۱۴-باعث تضعيف قواي جنسي مي شود .

مردم کدام کشورها قهوه مصرف می کنند ؟

بر اساس آمارهاي به دست آمده، ۸۹ درصد مردم جهان ، قهوه، چاي و يا هر دوي آنها رامصرف مي كنند. ۴۰ درصد آن ها ترجيح مي دهند چاي بنوشند و در صورت عدم دسترسي به چاي، قهوه مي نوشند و حدود ۳۰ درصد مردم دنيا نيز، قهوه را ترجيح مي دهند و درنبودن قهوه به نوشيدن چاي رضايت مي دهند و براي ۱۵ درصد نيز ميان چاي و قهوه تفاوتي وجود ندارد و هر كدام را كه در دسترس باشد مصرف مي كنند. ناگفته نماند كه ۱۵ درصد مردم جهان نيز چاي و قهوه را دوست ندارند و هيچيك را نمي نوشند.

مقدار مصرف صحيح قهوه چقدر است؟

دكتر Varro E.Tyler استاد دانشكده داروسازي در West Lafayette Indiana مي گويد:

” من به شما توصيه مي كنم كه نوشيدن قهوه را به ۲ فنجان قهوه دم كرده يا سه فنجان قهوه فوري در روز محدود كنيد.”

لازم است كمي هم در مورد كافئين موجود در قهوه توضيح داده شود. كافئين خالص ، شبيه به پودري سفيد و ابريشمي است و حالت سوزني دارد و داراي طعمي تلخ وبي بو است، همچنين به سهولت در آب گرم حل مي شود و در حرارتي معادل ۴۶۰ درجه فارنهايت ، ذوب شده، و به حالت مايع درمي آيد.

اين ماده در صنعت داروسازي بسيار پر مصرف است و به ميزان اندك، دربيش از۶۰ نوع داروي مختلف ، به ويژه داروهاي ضد حساسيت به كار گرفته مي شود. كافئين نيز همچون مواد مخدر درصورت مصرف بلند مدت، موجب اعتياد مي شود، اما چون اين اعتياد زيان چنداني به انسان وارد نمي سازد، مصرف آن در ميان مردم جهان رواج يافته است. حتي بسياري از مردم نسبت به اعتياد آور بودن آن بي اطلاع هستند.

كافئين در طول روز به شكل هاي گوناگون مانند قهوه، برخي از نوشابه هاي گازدار وبسياري از انواع شكلات مورد مصرف قرار مي گيرد و در كودكان بيشتر ايجاد ناآرامي وبي خوابي مي كند. خردسالاني كه مواد كافئين دار مصرف مي كنند چنانچه روزي از مصرف آن خودداري كنند ، امكان دارد بعضي از علائم ترك اعتياد مانند بيخوابي، ناآرامي، احساس خستگي، كم اشتهايي و گريه زياد بر آن ها عارض شود.

* كافئين موجود در يك فنجان قهوه ، برابر ۱۵۰ سي سي است.

* قهوه ترك داراي ۴۰ تا ۱۷۰ ميلي گرم كافئين و ميانگين كافئين ۱۰۰ ميلي گرم است .

* نسكافه فرانسوي( قهوه آماده = Instant) داراي ۳۰ تا ۱۲۰ ميلي گرم كافئين و ميانگين كافئين ۷۵ ميلي گرم است .

كافئين براي نوزادان دو عارضه ايجاد مي كند:
۱- از طريق شير مادر وارد دستگاه گوارش كودك مي شود و او را در وضعيت استفراغ قرار مي دهد.
۲- مدت زيادي در بدن نوزاد مي ماند تا متابوليزه شود، زيرا كبد نوزاد به اندازه كافي آنزيم ندارد.

در صورتي كه مادري دو فنجان قهوه تند بنوشد و سپس به نوزاد خود شير بدهد چون بخشي از كافئين ، همراه شير مادر وارد بدن نوزاد مي شود ، امكان دارد عوارض زير در نوزاد به وجود آيد: ناآرامي، لرزش دست ها، پاها و لب ها، سفت يا شل شدن عضلات و ماهيچه هاي بدن، بي خوابي، جيغ زدن، حساسيت نشان دادن به صدا، به گونه اي كه با كمترين صدايي كودك از خواب مي پرد. از اين رو به مادراني كه فرزند خود را شير مي دهند توصيه مي شود كه از مصرف قهوه يا مواد كافئين دار پرهيز كنند.


كافئين ميزان سوخت و ساز بدن را بالا مي برد و در نتيجه مصرف كالري نيز افزايش پيدا مي كند. براي مثال ، چنان چه كسي يك فنجان قهوه حاوي ۱۰۰ ميلي گرم كافئين بنوشد ميزان متابوليسم بدن وي تا ۴ درصد افزوده شده و درنتيجه باعث لاغري او مي شود.


دانشمندان ومحققان جانس هاپكينز و موسسه كارولينسكا در استكهلم دريافته اند كه مولكول كافئين مي تواند وارد سلولهاي مغز شده و مانع قعاليت يك عصب انتقال كه عامل قطع مواد شيميايي افزايش سر حال بودن است بشود.و به تعبير فني ديگر كافئين سلولها را گول ميزند زيرا مولكولهاي كافئين از نظر شكل خيلي شبيه عصب انتقال طبيعي است.و به اين ترتيب كافئين با جابه جا كردن مواد شيميايي رفع افسردگي و ايجاد فرح در مغز فعال شوند و باعث سرحال آمدن و نشاط شخص گردند.در برخي اشخاص حتي يك فنجان قهوه ممكن است تبسمي در لبهاي شخص و ظاهر سازد و شخص را لااقل براي دو ساعت سرحال بياورد. با توضيح بالا به نظر مي رسد كه كافئين و طبعا قهوه كه داراي كافئين است مي تواند يك ماده خوراكي ضد افسردگي سالم نيرومند باشد.
كافئين عامل سريع التاثير است زيرا سريعا جذب مي شود و ظرف ۵ دقيقه پس از مصرف در مايع نسوج وارد شده و به آساني داخل سلولهاي مغز شده و ظرف حدود نيم ساعت در سطح حداكثر در خون ظاهر شود و از لحظه اي كه كافئين در بالاترين سطح در تركيب خون وارد شد پس از ۶-۳ ساعت و نصف آن و پس از ۶-۳ ساعت ديگر ربع آن ته نشين مي شود.به طور كلي عملا تمام كافئين جذب مي شود و شايد فقط حدود يك درصد آن دفع شود.

نوشيدن قهوه خطر ديابت را كم مي‌كند

نتايج يك تحقيق نشان مي‌دهد كه نوشيدن قهوه به خصوص نوع بدوت كافئين آن با كاهش خطر ابتلا به ديابت همراه است.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز دكتر مارك پريرا و همكارانش در دانشگاه مينه‌سوتا در مينياپوليس آمريكا با تجزيه و تحليل داده‌هاي مربوط به ۲۸۸۱۲ زن كه بين سالهاي ۱۹۸۶ و ۱۹۹۷ در ايالت آيوا در ” تحقيق بهداشت زنان” شركت كرده بودند و در هنگام شروع تحقيق به ديابت نوع دوم (ديابت بزرگسالان) يا بيماري قلبي مبتلا نبودند توانستند اثر حفاظتي قهوه را در مقابل ديابت نشان دهند.

زناني كه شش فنجان قهوه يا بيشتر در روز مي‌نوشيدند ۲۲ درصد كمتر در معرض خطر ابتلا به ديابت بودند تا زناني كه قهوه نمي‌نوشيدند. اين كاهش خطر ابتلا در مورد زناني كه به همين ميزان قهوه بدون كافئين به ۳۳ درصد مي‌رسيد.

در حال حاضر روشن نيست كه چه موادي در قهوه مسئول اين اثر حفاظتي است. بررسي‌‌ها نشان مي‌دهند كه منيزيوم و فيتات در قهوه به فراواني موجودند در اين اثر نقشي ندارند. مصرف كافئين نيز به خودي خود چه از طريق قهوه يا ساير نوشيدني‌ها بر خطر ابتلا به ديابت اثري ندارد.

دانشمندان مي‌گويند گرچه ورزش و رژيم غذايي نقش اصلي را در پيشگيري از ديابت نوع دوم دارد اما با توجه به پرمصرف بودن قهوه و شيوع بالاي ديابت در سالمندان اين يافته‌ها مي‌توانند از لحاظ بهداشت عمومي نقش مهمي داشته باشند.

قهوه ممکن است مانع ديابت نوع ۲ شود

نوشیدن قهوه می تواند به جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند و ممکن است حتی به پیشگیری برخی از سرطان‌‌ها کمک کند.
بر اساس یافته‌های ارائه‌شده قهوه ممکن است از بروز برخی از انواع سرطان روده بزرگ و نیز سرطان راست‌روده و کبد احتمالا با کاهش میزان ترشح کلسترول، اسید صفراوی و استرول طبیعی در روده بزرگ ، سرعت‌بخشیدن به عبور مدفوع در روده بزرگ (و بنابراین جلوگیری از قرارگرفتن پوشش روده در برابر مواد سرطان‌زای بالقوه در غذا) و نیز سایر مکانیزم‌ها جلوگیری کند.از طرف دیگر در مورد افزایش خطر ابتلا به سرطان خون و معده با مصرف قهوه مطرح شده است.

تاثير قهوه در كاهش بيماري كبدي

نوشيدن قهوه ممكن است خطر نارسايي كبدي(سيروز) ناشي از الكل را كاهش دهد.
تحقيقي كه در بر روي ۱۲۵۵۸۰ مرد و زن آمريكايي در طول بيست سال انجام شده است نشان مي‌دهد كه نوشيدن يك فنجان قهوه در روز مي‌تواند ۲۲ درصد خطر ابتلا به سيروز الكلي را كاهش دهد.
از آنجايي كه مصرف با چنين كاهشي همراه نبود دانشمندان نتيجه گرفتند كه ماده‌اي به جز كافئين در اين اثر محافظتي دخيل است.البته كارشناسان هشدار مي‌دهند حتي اگر قهوه جلوي اثر مضرالكل را بر كبد كاهش دهد،اجتناب از مصرف الكل تنها راه جلوگيري كامل از اين آسيب است.

قهوه ممکن است از ام‌اس پیشگیری کند

خوردن یک فنجان قهوه غلیظ ممکن است کارهای بیش از هشیارکردن شما در اول صبح انجام دهد.
یک بررسی جدید نشان می‌دهد که قهوه ممکن است در برابر بیماری ام‌اس محافظت ایجاد کند.

دانشمندان بنیاد پژوهش پزشکی اوکلاهما در آمریکا نشان دادند که که موش‌هایی که از طریق تحریک دستگاه ایمنی در آنها یک بیماری مشابه بیماری اسکلروز متعدد یا ام‌اس (MS) در انسان آنها ایجاد شده بود، هنگامی که هر روز معادل مصرف شش تا هشت فنجان قهوه در انسان به آنها قهوه دادند، از ابتلا به این بیماری در امان ماندند.

تخمین زده می‌شود که حدود ۲.۵ میلیون نفر در سراسر جهان به ام‌اس مبتلا باشند. در این بیماری تخریب دستگاه عصبی مرکزی به دلایل ناشناخته باعث از بین‌رفتن قدرت و هماهنگی عضلات می‌شود .

مادران باردار

زيان‌هاي احتمالي قهوه براي مادران

اين روزها مطالعات زيادي در مورد فوايد و زيان‌هاي احتمالي قهوه و نوشيدني‌هاي کافئين‌دار انجام مي‌شود که به نظر مي‌رسد با توجه به شيوع اخير مصرف اين نوع نوشيدني‌ها، لازم است مردم کشور ما هم به نتايج آنها توجه داشته باشند.
يکي از تازه‌ترين اين مطالعات در مورد نقش کافئين در بالا بردن احتمال سقط جنين است.

در مطالعه‌اي که در مرکز مطالعات کايسر در آمريکا انجام شده، مشخص شده مصرف بيش از 200 ميلي‌گرم کافئين در روز، در ماه‌هاي اول بارداري، مي‌تواند احتمال سقط جنين را افزايش دهد.

اين مطالعه تنها به نقش قهوه اشاره ندارد، بلکه ميزان کافئين مصرفي روزانه را مورد بررسي قرار داده است.

کافئين مي‌تواند در نوشيدني‌هاي مختلف وجود داشته باشد؛ از جمله در چاي، نوشابه‌هاي کولادار، نوشابه‌هاي موسوم به «انرژي‌زا» و همچنين شکلات.

بنابراين نتايج اين بررسي، بايد در مورد همه اين نوشيدني‌ها و خوراکي‌ها، تعميم داده شود.

هم‌اکنون مراکز ارائه استانداردهاي غذايي، مانند اداره استاندارد تغذيه‌اي انگلستان، ميزان کافئين مجاز مصرفي براي زنان باردار را، 300 ميلي‌گرم اعلام کرده‌اند و تصريح شده که مقادير کمتر از اين براي زنان باردار هيچ‌گونه خطري ندارد.

اين ميزان کافئين تقريبا معادل 4 فنجان متوسط قهوه معمولي است. در مطالعه جديد مقادير کمتر هم خطرناک توصيف شده، چنان‌که مجريان آن مي‌گويند مطالعات‌شان نشان داده احتمال سقط جنين در بين زناني که تا هفته بيستم بارداري، 200 ميلي‌گرم کافئين دريافت مي‌کردند، 15 درصد بود؛ در حالي که اين رقم در بين سايرين، 12 درصد بود و با افزايش ميزان کافئين دريافتي، احتمال سقط جنين نيز تا 25 درصد بيشتر مي‌شد.

براساس مطالعات گوناگوني که پيش ازاين انجام شده بود، مشخص شده که کافئين از جفت عبور مي‌کند و به جنين مي‌رسد.

با اين حال اثر آن در کاهش رشد جنين هنوز اثبات نشده و حتي در برخي مطالعات رد شده بود؛ به عنوان مثال، مطالعه‌اي که سال 2003 در موسسه تحقيقاتي کارولينسکاي سوئد و با همکاري دانشگاه «اوپسالا» انجام شده بود، تاثير کافئين و قهوه را بر کاهش رشد جنين رد کرده بود.

با وجود دقت و جامعيت اين مطالعه خاص، باز هم اداره استانداردهاي تغذيه‌اي انگلستان اعلام کرده که قصد ندارد در محدوده مجاز مصرف کافئين براي زنان باردار تجديد نظر کند. به گفته کارشناسان اين اداره، براي تعيين استانداردهاي تغذيه‌اي، بايد مطالعات متعدد صورت گيرد تا فايده محدوديت‌هاي بيشتر روشن‌تر شود.

اما همان‌طور که اشاره شد، اين مطالعه جديد، که در آخرين شماره نشريه «بيماري‌هاي زنان و زايمان آمريکا» منتشر شده، هشدارهاي جدي‌اي مي‌دهد.

از آنجا که احتمال از دست رفتن زودرس بارداري، به خصوص در ماه‌هاي اول، بسيار زياد است، به همه زنان باردار توصيه مي‌شود در اين دوره تا آنجا که ممکن است از نوشيدني‌هاي حاوي کافئين اجتناب کنند.

قهوه با نقرس مقابله می کند

بعد از این که فایده‌های قهوه در مبارزه با انواع بیماری‌های گوناگون روشن شد، محققان سعی کردند تا بیشتر بررسی کنند شاید بتوانند ممنوعیت آن را در مورد بیماری‌های دیگر هم بردارند.

این بار در مورد نقرس مطالعه کرده‌اند و متوجه شده‌اند نوشیدن 5فنجان قهوه در روز نه تنها برای نقرسی‌ها اشکالی ندارد، بلکه اصولا احتمال ابتلا به آن را در افراد سالم کم هم می‌کند.

مطالعه مشترک پژوهشگران دانشگاه ونکوور کانادا و هاروارد نشان داد 4 تا 5 فنجان قهوه در روز، احتمال ابتلا به نقرس را تا 40 درصد کم می‌کند. 6 فنجان یا بیشتر، این احتمال را 60 درصد کم می‌کند و خلاصه این که بیماران مبتلا به نقرس هم نباید خودشان را در قهوه دلخواهشان محدود کنند، چون احتمالا باعث تشدید مشکل مفاصل آنها نمی‌شود.

در بیماری نقرس که بیشتر در آقایان اتفاق می‌افتد، اسید اوریک بدن به صورت کریستال‌هایی در مفاصل رسوب می‌کند و همین باعث دردهای شدید مفصلی، به صورت حمله‌ای در بیمار می‌شود.

منبع: پزشک

قهوه خواص_قهوه

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید