خرید های موفق

|

کتونی ورزشی

کفش ورزشی مناسب پیاده روی چیست؟ ویژگی های یک کتونی خوب چیست؟

برای اینکه مطمئن باشید زمان راه رفتن پاهای شما راحت هستند باید کفش را از پاشنه تا پنجه بررسی کنید. دانستن اینکه به دنبال چه کفشی بگردید نگاه بهتری در خرید کفش به شما میدهد. قبل از اینکه وارد یک مغازه کفش ورزشی فروشی شوید این مقاله را تا انتها بخوانید.

  1. پاشنه

پاشنه باید برای شما اندازه باشد اما تنگ نباشد. با بستن بند های کفش شما باید پایتان جا برای لغزیدن داشته باشد و اگر بند را از بالاترین سوراخ هم رد کنید همان میزان لغزش نیز خیلی کمتر میشود اما باید توجه کنید که پای شما باید در هر شرایطی راحت باشد. اگر در فروشگاه هنگام امتحان کردن احساس ناراحتی کنید زمانی که شروع به راه رفتن یا پیاده روی کنید این ناراحتی چندین برابر خواهد شد.

پاشنه

  1. رویه

رویه کفش باید راحت و اندازه باشد و تمام رویه پای شما را بپوشاند. اگر از این ناحیه احساس فشار میکنید قبل از امتحان کرن کفش های دیگر نوع بستن بند های کفش را تغییر دهید.

رویه

  1. عرض

پای شما باید در کفش آزاد باشد اما نباید از لبه کفی کفش رد شود. اگر گفش از قسمت عزض یا به عبارتی پهنا تنگ باشد انگشت کوچک شما روی دیواره کفش روی انگشت دیگرتان قرار میگیرد.

عرض

  1. طول

بعد از یک پیاده روی طولانی پای شما ورم میکند در نتیجه شما باید کفشی انتخاب کنید که بلند ترین انگشت پایتان به اندازه یک شست پا فاصله داشته باشد. به کسی که همراهتان برای خرید آمده بگویید تا زمانی که ایستاده اید این فاصله را برایتان اندازه بگیرد. پاشنه شما باید برای حرکت به سمت بالا و پایین آزاد باشد.

طول

  1. انعطاف پذیری

قبل از پوشیدن کفش انعطاف پذیر بودن آن را بررسی کنید . کفش را از ناحیه پاشنه و نوک پنجه با دست خم کنید. اگر نقاط خم شدگی با نقاط انعطاف پذیر پای شما در حال پیاده روی یکی بود آن کفش انعطاف پذیری مناسبی دارد. اگر هنگام فشار دادن کفش با دشت کفش از وسط خم شد بدانید که این کفش ممکن است درد کف پا را در هنگام پیاده روی برای شما به همراه داشته باشد. همچنین سفت بودن کفی هم مشکلات خاص خود را به همراه دارد. این نکته یکی از مهمترین مواردیست که باید هنگام خرید به آنتوجه داشت.

انعطاف پذیری

  1. احساس راحتی

هنگام خرید یک کفش با آن راه بروید بدوید و در تمام شرایط آن را بررسی کنید. راختی پا فقط در حالت ایستاده برای ما مهم نیست. نوع راه رفتن شما و فیزیک پای شما در کفش ها میتواند متفاوت باشد.

6

نکته: گول ظاهر کفش را نخورید . شما یک کفش راحت برای پیاده روی و ورزش میخواهید پس به اشتباه کفشی ناراخت را به دلیل ظاهر زیبایش انتخاب نکنید.

نکته: بهترین زمان برای خرید یک کفش اخر شب بعد از یک روز کاری و فعالیت های روزانه است. چرا که پا در متورم ترین حالت خود میباشد.

نکته: در هنگام خرید از برند های مختلف به سایز نوشته شده اکتفا نکنید. گاها کفش هایی با برند های مختلف مثلا کفش نایک با کفش آدیداس با یک سایز میتوانند متفاوت باشند.

کفش_ورزشی کتونی

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید