خرید های موفق

|

خرید با کیفیت

چگونه لباسی با کیفیت خوب خریداری کنیم؟

پیشنیاز یک خرید خوب چیست؟ اینکه دقیقا شما بعد از دیدن یک لباس توانایی تشخیص این را داشته باشید که آیا با کیفیت است یا نه. توانایی تشخیص جنس با کیفیت و جنسی را که بیشتر از نصف یک فصل کار نخواهد کرد را باید داشت باشید.

شما باید بدانید که:

چه پارامتر ها و ویژگی هایی برای تشخیص یک لباس با کیفیت مهم هستند.

چگونه زمان خرید این ویژگی ها را بررسی کنید.

ما در مقالات این بخش به شما کمک خواهیم کرد تا چگونگی تشخیص یک لباس با کیفیت از بی کیفیت را بدانید. در این مقاله از بررسی پارچه شروع میکنیم و در مقالات بعد در مورد دوخت ، درز دوزی ، تودوزی و همچنین در مورد جزئیات مثل دکمه جیب و زیپ صحبت خواهیم کرد.

باید بگویم که مطالب و نکاتی که قرار است در موردشان صحبت کنید تنها در اثر نتایج بدست آمده و تجاربی است که به مرور زمان بدست آمده و هیچ نظریه علمی ندارد.

کیفیت چیست؟

یا به شکل تخصصی تر اینکه چه چیزی باعث میشود تا ما یک جنس خوب را از جنس بد تشخیص دهیم؟

عموما هنگامی که شما از کیفیت صحبت میکنید چیزهای متفاوت اما مربوط به هم را در نظر میگیرید:

لباس با کیفیت

ما لباس هایی با دوام میخواهیم که مدت زیادی برای ما کار کنند جنس محکمتری دارند و ما نگران باز شدن درز ها یا پریدن دکمه هایشان نیستیم. لباس هایی که بعد از مدتی وقتی میپوشیم مثل روز اول به چشم بیایند و زمان شست و شو کش نیاید یا آب نرود. کاملا مناسب بدنمان باشد و جلوی حرکتمان را نگیرد. به مرور زمان در اثر شست و شو رنگ و رویشان نرود و گوله گوله نشود.لباس هایی که در آنها راحت هستیم و پوستمان را آزار نمیدهند. نهایتا لباسی را میخواهیم که به نظر مرغوب برسد. مثلا پارچه صاف ، درز های دوخته شده مرتب و جزئیات زیبایی داشته باشند.

چیزی که یک تولید کننده با کیفیت را از بی کیفیت متمایز میکند در اصل اقدام های مازادیست که جهت بهبود محصولات و پوشاکشان انجام میدهند تا بررسی کنند آیا این لباس ها خوش دوخت هستند یا اینکه آیا به پوست بدن آسیب میرسانند و یا بعد از چند بار شست و شو و پوشیدن از بین میروند؟

تمامی این اقدامات که توسط یک تولید کننده انجام میشود به زمان ،نیرو و هزینه نیازمند است. برای همین تولید کنندگانی که میخواهند از این هزینه ها فرار کنند تقریبا بیشتر خریداران به ظاهر لباس اهمیت میدهند و کمتر کسی وارد جزئیاتی مثل جنس لباس دوخت و درز هایش میشود.

اما نکته مهم این است که همیشه قیمت و کیفیت با هم ارتباط مستقیم ندارند. ممکن است برای محصولی که ارائه میشود هزینه و زمان کمتری برای تولیدکننده صرف شده باشد و با وجود ارزان بودن کیفیت مناسبی داشته باشد. در مقابل نیز گران بودن سندی برای کیفیت بالا نمیباشد.

در مقاله بعد راه های تشخیص پارچه پنبه ایرا به شما آموزش خواهیم داد.

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید