خرید های موفق

|

پارچه کتان

نوع پارچه

ویژگی های عمومی

یکی از ویژگی های مهم برای خرید انواع پوشاکجنس پارچه آنهاست. مهم نیست که جزئیات یک لباس چقدر دقیق باشد و چقدر زیبا به نظر برسد. پوشاکی که از پارچه های بی دوام و گوله گوله شده درست شده است هیچوقت برای خرید مناسب نیستند.

زمانی که میخواهید جنس یک لباس را ارزیابی کنید باید به این دو نکته توجه داشته باشید:

اول کیفیت خود پارچه دوم مناسب بودن پارچه برای هر نوع از لباسی که انتخاب میکنید.

اولین نکته درک مرغوبیت پارچه نسبت به پارچه هایی از همان جنس است.

ویژگی هایی که برای تشخیص یک پارچه پارچه پنبه ای با کیفیت را از بی کیفیت متمایز میکنند چیست؟ در این بخش از مقالات ما 6 نوع از مهمترین جنس های پارچه را بررسی میکنیم و در مورد اینکه چه نوع پارچه ای برای چه نوع از لباس مناسب است به شما اطلاعاتی خواهیم داد. مثلا اینکه بهترین نوع پارچه ترمه برای لباسی که شما همیشه با آن در حال فعالیت هستید انتخاب مناسبی نیست و یا اگر به دنبال یک لباس گرم هستید پارچه ابریشمی ظریف انتخاب خوبی نخواهد بود.

نکته مهم اینجاست که هیچ پارچه ای را به بهترین و بدترین نمیتوان شناخت. هر نوع از پارچه تعدادی ویژگی مثبت و تعدادی ویژگی منفی دارد اما این شما هستید که بسته به نوع نیازتان و بنا به آگاهی هایتان انتخابی مناسب خواهید داشت.

پارچه پنبه ای

پارچه پنبه اییکی از محبوب ترین نوع از پارچه است چرا که لطیف ، متنوع ، با دوام و در مقایسه با سایر پارچه ها مقرون به صرفه تر است . یکی از مهمتین ویژگی های این نوع از پارچه بلندی الیاف هر رشته در پارچه است. هرچه این رشته ها بلند تر باشد کیفیت پارچه بهتر است. چرا؟

دوام:رشته های بلند میتوانند بهتر در نخ ها ی ظریف و ریز گره بخورند. نخ های ظریف ونازک میتوانند در هم محکم گره بخورند و بسته شوند که همین باعث با دوام تر شدن پارچه میشود.

لطافت: یکی دیگر از امتیازات این نوع رشته های بلند این است که میتوانند رشته نخ ها لطیف تری شوند. هرچه این الیاف کوتاهتر باشند سخت تر میتوان الیاف را جوری به نخ ریساند که انتهایشان از گوشه ها بیرون نزند. رشته های بلند را میتوان محکم تر به هم گره زد و نگذاشت به جهت های مختلف بروند.

قابل تنفس بودن: یکی از دلایلی که بعضی از پارچه ها کمتر اجازه ورود هوا به داخل لباس را میدهند این است که از منافذ بسیار کوچکی در میان رشته نخ ها استفاده میکنند که خود باعث ایجاد عایق حرارتی میشود. پارچه پنبه ای از رشته های به هم تنیده شده تشکیل شده است که به شدت به هم بافته شده است و منافذ ورود هوا را از بین میبرد و این باعث میشود به دلیل اینکه کمتر بدنمان در تنفس است احساس راحتی ما با لباس از بین برود.

چگونه متوجه شویم که لباس جنس پارچه پنبه ای از نخ ها یا رشته هایی با الیاف کوتاه تهیه شده است؟

پارچه را لمس کنید! حتی پارچه پارچه پنبه ایکه محکم ، زخیم یا سفت است باید بر روی پوست شما لطیف باشد. اگر این احساس را با لمس پارچه نداشتید مطمئنا آن پارچه از الیاف کوتاه درست شده و به مرور زمان دوامش را از دست میدهد.

گوله گوله نباشد. پارچه پنبه ای متفاوت از سایر پارچه ها نباید تمایل به گوله گوله شدن داشته باشد. اگر روی لباس نویی نشانه ای از گوله گوله شدن دیدید سریعا از خرید آن منصرف شوید.

ضخات پارچه را بررسی کنید. چراغ یا نوری را از پارچه عبور دهید تا میزان زخامت آن را متوجه شوید. اگر پارچه شفاف بود و نور زیادی از خود عبور میداد نشانه این است که جنس مقاوم و با دوامی ندارد.

پارچه پنبه ای پارچه ایست که با نخ آن را درست میکنند پس به دقت به رشته های به هم متصل نگاه کنید تا نه فاصله ای بینشان باشد و نه رشته ها در سایز ها مختلفی باشند. بافت لباس باید منظم و یک اندازه باشد.

و نکته آخر اینکه پارچه پنبه ای انتخاب مناسبیست زمانی که میخواهید با قیمت کم خرید کنید چرا که پارچه پنبه ای در مقایسه با سایر پارچه ها ارزان تر تولید میشود.

راه های تشخیص کیفیت پارچه کتانرا در قسمت بعد مطالعه فرمایید.

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید