خرید های موفق

|

linen یا کتان

لینن یا کتان

لینن یک نوع پارچه کنفی میباشد که از الیاف کتان در آن استفاده شده است و به شکل طبیعی نرم است اما کمتر کش میآید. پارچه کتان پارچه ی مناسبی برای فصل تابستان میباشد چرا که:

تنفس بدن در آن راحت تر است ،سریع خشک میشود ، خنک است و کمتر به خودش پرز جذب میکند.

در صورتی که نوع پارچه کتان خوب باشد تفاوت بین پارچه پنبه ای و کتان بسیار کم است. برای خرید لباسی از این نوع پارچه باید به یک سری نکات توجه داشته باشید:

مطمئن شوید که لباس روی پوستتان راحت است. کتان به شکل طبیعی لطیفاست اما اگر احساس کردید زبر است یا کیفیت پایینی از پارچه در آن استفاده شده است آن لباس را نخرید. چرا که تمام معایب یک لباس پنبه ای با الیاف کوتاه را که در مقاله گذشته در مورد آن صحبت کردیم را دارد.

یکی دیگر از معایب این نوع از پوشاک این است که نسبتا کم کش میاید و به همین دلیل بیشتر چروک میشود و به مرور زمان در اثر تا کردن ازناحیه تا شده از بین میرود.قبل از خرید طمئن شوید که چین خوردگی یا تا خودگی نداشته باشد.

درمورد گره های کوچک و تصادفی که در بین بافت پارچه است نگران نباشید. این گره ها به علت بافت طبیعی لباس و برای یکپارچگی رشته ها ی به هم متصل ایجاد میشوند و تمام کتان های طبیعی این گره ها را در زمینه بافت پارچه دارند.

اگر به دنبال لباس خنک ، مقاوم و لطیف میگردید لباسی را بخرید که ترکیب کتان و پنبه ای است.

اگر مایلید بدانید که کیفیت پارچه پشمی را چگونه باید تشخیص داد به مقاله بعدیمراجعه فرمایید.

ویژگی_پارچه_کتان

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید