خرید های موفق

|

لباس پشمی

کیفیت پارچه پشمی را نسبت به کلفتی پارچه و کیفیت اجزائ تشکیل دهنده ای که پارچه پشمی را متشکل شه اند میتوان سنجید. خود جنس الیاف به تنهایی میتواند بستگی به نژاد حیوانی که از آن پشم تهیه میکند ، به رژیم غذایی و استرس آنها و همچنین به فرایندی که انجام میشود تا الیاف به پارچه تبدیل شوند بستگی دارد.

برای اندازه گیری پشم از میکرون استفاده میشود و معمولا برای لباس از الیاف ظریفی که بین 25 تا 30 میکرون هستند استفاده میکنند و از الیاف زخیمتر برای پالتو ، پتو و دشک استفاده میکنند. معمولا هرچه پارچه پشمی ظریف تر و نازکتر باشد گران تر است چرا که نرم تر هستند و سخت تر تولید میشوند.

الیاف پشمی

برای خرید پارچه پشمی باید این موارد را ارزیابی کنید:

اول از همه بررسی کنید که پارچه هیچ آسیبی در زمان تولید ندیده باشد. پارچه پشمی باید یک دست باشد و هیچ گره ، سوراخ یا شکافی نباید داشته باشد.یکی از دلایلی که الیاف پشمی در هنگام تبدیل به پارچه پشمی شدن از هم میشکافد یا باز میشود ، استرس یا سوء تغذیه حیوانیست که از آن الیاف تهیه میشود. اگر یکی از این باز شدگی ها را روی بافت لباس دیدید مطمئن باشید ممکن است در سایر قسمت های لباس هم به مرور زمان این شکاف ها به وجود بیایند.

گوله گوله شدن یا پود پود شدن زمانی اتفاق می افتد که الیف استحکام خود را از دست میدهند و سست میشوند در نتیجه به گوله های پشمی ریز روی لباس تبدیل میشوند. پشم به راحتی گوله گوله میشود و در نوع های با کیفیت تر آن را محکم تر میبافند تا از سست شدن الیاف جلوگیری کنند.اگر میخواهید لباس پشمی بخرید که کمترین گوله گوله شدن یا پود پود شدن را داشته باشد جنسی را انتخاب کنید که متراکم تر و ریز بافت تر است. اگر هنگام خرید هیچ گونه گوله گوله شدن در هیچ قسمتی از لباس پیدا نکردید حتما شما انتخاب خوبی داشته اید.

لباس های پشمی باید قابل کش آمدن باشند. این لباس ها بلافاصله بعد از استفاده باید به سایز اولیه خود برگردند و کشیده و شل نشوند.

برندهای معتبری که لباس های پشمی را تولید میکنند عموما نوع الیاف پشمی را نیز به شما میگویند. برای مثال الیاف پشمی مرینوس از نرم ترین و محبوب ترین الیاف هسنتد.

در حالت کلی الیافی که نازکترند لطیف تر هستند و این کاملا به شما بستگی دارد که چه نوع پارچه ای را لازم داشته باشید پارچه پشمی قطور و زمخت یا لطیف. مهمترین نکته سازگاری پارچه با پوست شماست و این فقط با لمس پارچه با انگشتانتان میسر نیست. پارچه باید در نقاطی از پوست قرار بگیرد که باعث حساسیت میشوند مثلا زیر گلو.

اگر علاقه مندید تا راه های تشخیص کیفیت لباس های جین را بدانید مقاله بعدی را مطالعه فرمایید.

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
نظر بدهید