اخبار روزانه

|

زبان انگلیسی

انگلیسی سال‌ها است که به عنوان زبان بین المللی در مکاتبات و محاوره‌های تجاری، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در سراسر دنیا استفاده می‌شود، صرف نظر از واجد شرایط بودن این زبان برای داشتن جایگاه زبان بین المللی برای انجام بسیاری از امور به آن نیاز دارید.

حال اگر به دلیل مشغله کاری و یا دوری از مراکز آموزشی شانس شرکت در جلسات حضوری با معلم را ندارید می‌توانید معلم خودتان باشید و با استفاده از راهکارهایی به تقویت زبان بپردازید.

در گام اول سعی کنید بیشتر کارهای خود را به زبان انگلیسی انجام از جمله لیست خرید، مکالمه با دوستان، نوشتن خاطرات روزانه و کارهایی ازاین دست که می‌تواند باعث تقویت زبان شما شود.

درصورتی که در گرامر و واژگان زبان مشکل دارید از متن‌های ساده استفاده کنید و از شخصی که زبان انگلیسی او خوب است برای برطرف کردن مشکلات خود کمک بگیرید.

گوش دادن به رادیو به زبان انگلیسی و یا گوش دادن به موسیقی به زبان انگلیسی و سعی در حفظ کردن آن، تماشای فیلم و سریال‌های انگلیسی همگی باعث تقویت گرامر و واژگان زبان انگلیسی در افراد می‌شود.

یکی دیگر از کار‌ها برای تقویت زبان انگلیسی حفظ کردن لغت است، به جای خرید کتاب لغتنامه وسعی در حفظ کردن واژگان می‌توانیداز روش‌های جالب برای این کار استفاده کنید، به طور مثل معنی هر شی یا وسیله‌ای که با آن کار می‌کنید را به انگلیسی یاد بگیرید.

خواندن زبان

با توجه به رشد گسترده شبکه‌های اجتماعی و وسایل الکترونیکی، چون تلفن همراه هوشمند، کامپیوتر و تبلت می‌توانیداز این وسایل برای یادگیری زبان نیز استفاده کنید، برای این منظور می‌توانید در گروه‌های یادگیری زبان عضو شویدو به طور آنلاین زبان یاد بگیرید، یاد از نرم افزا‌ها و سی دی‌های آموزشی چند رسانه‌ای استفاده کنیدو گام به گام تمرین‌های آن را دنبال کنید.

یکی از بهترین کار‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی صحبت با فردی است که به این زبان تسلط کامل دارد، می‌توانید درگروه‌های زبان، بحث وتبادل نظر عضو شوید که در آن‌ها افراد با گویش انگلیسی حضور دارند این کار باعث می‌شود تا علاوه بر رفع اشکال لغات، تلفظ و شیوه ادای کلمات نیز در شما تقویت شود.

خواندن و ترجمه واژگان زبان انگلیسی به زبان مادری هم یکی دیگر از راهکار‌ها برای تمرین یادگیری واژه ها، دستور زبان و نیز خواندن صحیح از روی متن‌ها است.

شرکت در کلاس‌های بحث آزاد به زبان انگلیسی یا گوش دادن به کنفرانس‌ها و سمینارهایی، چون TED و TEDX نیز می‌تواند باعث بهبود زبان انگلیسی در افراد شود.

از جمله دیگر کارها، استفاده از فلش کارت‌های آموزش زبان است و فرد می‌تواند در بازه‌های زمانی که پرت کاری دارد مانند سوار شدن به اتوبوس یا مترو یا در زمانی که در مطب پزشک و یا بانک در انتظار نوبت است به مطالعه بپردازد.

یکی از مهمترین کار‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی تعیین هدف فرد از یادگیری زبان است واینکه می‌خواد از این زبان در چه راستایی استفاده کند، آیا می‌خواهد در کار و درس وضعیت زبان خود را ارتقاء بخشد، آیا در حال مسافرت به کشور خارجی است یا صرفاً برای یادگیری و آموختن یک زبان متفاوت به انجام این کار می‌پردازد.

با وجود مفید بودن مطالعه به صورت خویش خوان، اما کارشناسان توصیه می‌کنند برای بالا بردن بهره وری فرد در امتحانات آزاد زبان انگلیسی شرکت کند و دانش خود را محک بزند.

سعی کنید از یادگرفتن زبان لذت ببرید به جای آنکه به یادگیری آن به چشم یک وظیفه و کار سخت نگاه کنید.

از اعضای خانواده و دوستان نیز برای یادگیری بهتر زبان کمک بگیرید و به طورمثال با آن‌ها انگلیسی صحبت کنید همچنین می‌توانید از معلم خصوصی کمک بگیرید تا به شما و خانواده همزمان انگلیسی درس دهد، کارشناسان اعتقاد دارند این کار باعث یادگیری بهتر زبان در افراد می‌شود.

با رعایت این راهکار‌ها می‌توانید بدون صرف وقت و هزینه بالا به تقویت زبان خود بپردازید.

منبع: زبانیا

استفاده از روش هایی که در این مطلب در مورد اون ها صحبت می کنیم ، قطعاً به شما کمک می کنه پیشرفت چشمگیری در وضعیت یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید.

۱. به جادوی متن ها ایمان بیاورید

اگر دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستید خودتان را تکیه بر مهارت خواندن بیمه کنید. حتماً مطالعه ی متن های مختلف انگلیسی را در برنامه تون داشته باشید. برای این کار می تونید از کتاب های داستان انگلیسی ، مجله ها و روزنامه ها استفاده کنید. همچنین کتاب های آموزشی زیادی در زمینه ی متن خوانی وجود دارند. یکی از به روز ترین مجموعه های آموزشی برای تقویت مهارت خواندن ، مجموعه Active Reading هست. از این مجموعه و مجموعه های مشابه برای خواندن متن های انگلیسی استفاده کنید.

متن خوانی شما رو با لغت های زیاد ، ساختارهای مختلف و البته اطلاعات عمومی جدید آشنا می کنه. شما با دارا بودن این سه مورد می تونید بسیار مسلط و روان انگلیسی صحبت کنید. بنابراین متن خوانی را به عنوان یکی از بهترین روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی مد نظر داشته باشید.

۲. سرعت و لهجه را دریابید

برای اینکه هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی ، طبیعی جلوه کنید، نیاز دارید که سرعت و لهجه ی مناسبی داشته باشید. به همین دلیل تمرین های مستمر برای تقویت این دو مورد رو وارد برنامه مطالعاتی تون کنید. ابزارهای زیادی هستند که می تونن در زمینه به شما کمک کنن. اگر در سطح مقدماتی هستید، می تونید از فایل های Listening که داخل کتاب های آموزش وجود دارند استفاده کنید.

گوش دادن

هنگامی که به فایل های Listening گوش می کنید، بخشی از فایل رو به صورت جمله به جمله تکرار کنید. تمرین کنید تا مدت زمانی که شما اون جمله رو میگید، با زمان فایل صوتی یکی باشه. مثلاً اگر گوینده ی فایل، جمله ای رو در ۶ ثانیه میگه، شما هم باید تمرین کنید تا بتونید در همون ۶ ثانیه اون جمله رو بگید.

این تمرین و تکرار اگر به صورت مستمر باشه، تاثیر فوق العاده ای روی سرعت و لهجه شما خواهد گذاشت.این تمرین جذاب ترین روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی هست. پیشنهاد می کنیم حتماً با دقت این تمرین رو انجام بدید.

۳. راز بزرگ ؛ نوشتن را جدی بگیرید

در بین روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی ، حتماً بخش مهمی رو برای مهارت Writing کنار بزارید. در طی سال های اخیر ، خیلی از محققین حوزه ی تدریس و زبان انگلیسی ، از ” نوشتن ” به عنوان بهترین ابزار تقویت مهارت Speaking یاد میکنن.

وقتی متنی رو می نویسید ، تمام دانسته های زبانی خودتون رو به چالش می کشید. از گرامر گرفته تا لغت و حتی اطلاعات عمومی. به همین خاطر این پیشنهاد جالب رو حتماً اجرا کنید :

هر وقت یک متن انگلیسی خوندید ، چند خط در مورد موضوع اون متن بنویسید.

writing english

هنگام نوشتن در مورد متن هایی که تازه مطالعه کردید ، وسواس نداشته باشید. اجازه بدید نظراتتون بدون اینکه روی گرامر تمرکز کنید نوشته بشن. حتی بعد از نوشتن نیازی به بررسی نیست و می تونید متن رو پاره کنید. اما مهم خود تمرین نوشتن هست که ذهن شما رو درگیر کنه تا در مورد یک موضوع ، جمله تولید کنه.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

یادگیری_زبان زبان_انگلیسی

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال چکوچونه

افسانه علمی

کارشناس مقالات

نظرات
ا
امیر
23:58 1396/04/20

افسانه خانم.بنظر میرسه زحمت زیادی کشیده اید.ومسلما در این زمینه موفق بودید..بسیار عالی

نظر بدهید